JERZY ZASKIEWICZ - Księga, Wędrówki 2, YAMA, Arduino

KSIĘGA CESARSKA

JERZY ZASKIEWICZ - Księga, Wędrówki 2, YAMA, Arduino

Okulary VR

Okulary VR są dodatkiem do różnych działań związanych z oglądaniem bezpośrednim obrazu z kamery. Niektóre umożliwiają zapis filmów na karcie SD, ale jakość tego zapisu nie jest najlepsza. Postanowiłem namówić drona Overmax 9.5 do współpracy z takim urządzeniem.

Okulary VR EV800DM z zamontowanymi antenami.

Ekran okularów.

Nie jest to rzecz najprostsza, gdyż ten dron, mimo że przesyła dane w paśmie 5,8 GH nie ma możliwości ustawienia numeru kanału wysyłanych danych. W związku z tym nalezy nabyć dodatkową kamerę umożliwiającą przesył danych w określonym kanale pasma 5,8 GH. 

Kamera TX06.

Kamera posiada nadajnik z anteną, przełącznik kanałów oraz złącze zasilania. Jej bardzo ważną cechą jest masa - niewiele powyżej 3 gramów. Taka masa nie zakłóci środka ciężkości drona.

Odrębnym problemem jest zasialnie kamery. Można użyć dodatkowej baterii, ale są to dodatkowe gramy do zamocowania do drona. Problem zasilania rozwiązałem przez wyprowadznie napięcia 5V ze złącza kamery głównej drona. Jest to operacja dość prosta, gdyż ustaloną normą są kolory przewodów: czerwony +, czarny masa. Ale oczywiście należy wykonać stosowne pomiary. Nie polecam takich działań osobom nie mającym doświadczenia w pracach elektronicznych.

Kamerę do drona kleimy dwustronną piankową taśmą klejącą. Tą samą taśmą zabezpieczamy przewody przed przemieszczaniem się podczas lotu. 

Pierwszy lot w okularach VR.

Ciężko się przyzwyczaić do innego widoku. Mocne zakłócenia, w tym akustyczne (przy odtwarzaniu). Jakość materiału faktycznie tylko do pooglądania. Do publikacji się nie nadaje. Trzeba będzie poeksprymentować z ustawieniem kanałów. I jeszcze jeden wielki plus - człowiek przestaje narzekać na jakość filmów nagrywanych główną kamerą drona.