Nowa tablica w Olsztynie

W dniu 14 sierpnia 2020 roku w Olsztynie miało miejsce oficjalne odsłonięcie tablicy upamiętniającej stulecie Bitwy Warszawskiej. Chciałbym przekazać serdeczne podziękowania dla wojewody, pana Artura Chojeckiego i wicewojewody, pana Aleksandra Sochy, za dotrzymanie słowa, a wszystkim obecnym - za przybycie.

W piątek, 27 marca 2020 roku na Placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie została ustawiona nowa tablica. Usytuowana jest na początku Galerii Orłów. Przedstawia polskiego orła wojskowego z roku 1920. Stanowi upamiętnienie 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Pomysłodawcą tablicy jest znany olsztyniak Pan Andrzej Sassyn. Również on sfinansował całość budowy tego obiektu.

Wszelkie sprawy związane z działalnością „papierową” – od projektu po przez opinie IPN i wszelkie obowiązki urzędowo-budowlane oraz nadzór inwestycyjny spoczęły na mojej skromnej osobie.

Wykonawcą całości jest olsztyńska firma StudioR. Oficjalne odsłonięcie tablicy jest planowane podczas uroczystości 3-majowych, jeżeli takie w tym roku się odbędą.

Ustawianie tablicy na Placu Konsulatu Polskiego.

Tablica w galerii.

Flag Counter