M RC PRO

Overmax 9,5 z programem M RC PRO.

Overmax 9,5 z programem M RC PRO.

Ekran startowy M RC PRO.

Ekran startowy M RC PRO.

Ekran infoirmacyjny.

Ekran infoirmacyjny.

Ustawienia kamery.

Ustawienia kamery.

Parametry fotograficzne.

Parametry fotograficzne.

Przy podłączonym dronie w ustawieniach aparatu mamy możliwość regulacji paremtrów fotograficznych: rozdzielczości kamery i przysłony. Jak trochę za mocno namieszamy możemy zawsze przywrócić ustawienia fabryczne. 

Ustawienia lotu  drona.

Rejestr lotów.

Rejestr lotów.

Lot nr. 4.

Lot nr. 4.

W ustawieniach ogólnych drona dostępne są kolejne modyfikacje parametrów lotu, sprawdzenie stanu kalibracji oraz rejestr lotów. Jak widać lot 4 to było już szaleństwo - 117 m wysokości i odległość prawie 50 m.

W celu użycia oprogramowania M RC PRO należy posiadać smartfon z możlwością korzystania z WIFI 5,8G (802.11 ac). Obecnie nabycie takiego smartfona nie stanowi żadnego poroblemu. Problemem jest aby jego koszt nie przekroczył kosztów drona. Moim wyborem jest Xiaomi Redmi 9, 3/32G. Oczywiście przy współczesnych parametrach smartfonów jest on bardzo słaby, ale do obsługi oprogramowania M RC PRO zupełnie wystarcza. Ma duży wyświetlacz, 6,53 cala, i  rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli.

Po zainstalowaniu oprogramowania włczamy drona i łączymy się z siecią Drone4 ..... . Oczywiście należy mieć dostęp do internetu, ze względu na lokalizacje GPS.

Co nam daje ten program? Przede wszystkim możliwość podglądu z kamery drona - nie latamy w ciemno. Możemy podczas lotu i filmowania regulować położenie kamery i obserwować to co nagrywamy. Kolejną sprawą jest ustawienie czasu i daty - dron zapisuje pliki pod prawidłową datą, co ułatwia ich odnalezienie. Kolejnym plusem jest możliwość ustawienia kamery 4K. Czy to faktycznie coś daje przy tym dronie? Daje wyższą rozdzielczość materiału filmowego, czyli teoretycznie powinien być on lepszy.

Program rejstruje nasze loty i zapisuje dane w dzienniku. W przypadku jakiś zdarzeń nieprzewidzianych mamy możliwość szybkiego odnalezienia drona przy pomocy GPS.

Program zapisuje w smartfonie podgląd naszych lotów i możemy je spokojnie przegladać. Zakłócenia podglądu zaczęły się przy odległości około 200 m (w mieście przydobrej widoczności na wysokości 120 m).

Ustawienia lotu drona.

Informacje wizualne z rejestru lotów. Jak widać GoogleMaps jest mocno nieaktualne.

Flag Counter